אולג טינקוב מודה באשמת הונאות מס רבות

אולג טינקוב מודה באשמת הונאות מס רבות


המיליארדר הבנקאי הרוסי אולג טינקוב – נותן החסות והבעלים של קבוצת האופניים של טינקוף בשנים 2013–2016 – הודה היום ברמאות מס בארה”ב.

האישומים מתייחסים להתנהלותו של טינקוב בשנת 2013. על פי משרד המשפטים, טינקוב-שהיה אזרח אמריקאי מאז אמצע שנות ה -90-ויתר בפתאומיות על אזרחותו האמריקאית זמן קצר לאחר שהבנק הרוסי ללא סניפים שהקים, Tinkoff Credit Systems, הלך לציבור בבורסה בלונדון.

התמונה המושלמת לסיפור הזה אינה קיימת …

בתוך ימים ספורים לאחר ההנפקה של הבנק (הנפקה ראשונית לציבור) – שראו את בלון העושר של טינקוב בכ -1.1 מיליארד דולר לאחר שמכר 192 מיליון דולר למניות – הוא הלך לשגרירות ארה”ב במוסקבה כדי לוותר על אזרחותו.

שם, כחלק מתהליך הגירה, הוא דיווח ששוויו הנקי עומד על 300 אלף דולר בלבד. בשנה שלאחר מכן, הוא הגיש דו”ח מס כוזב לשנת 2013 שדיווח על הכנסותיו כ -205,317 דולר בלבד. משרד המשפטים האמריקאי מציין כי הדבר גרם להפסד מס של 248,525,339 דולר.

אולג טינקוב ואחד מרוכבי הכוכבים שלו, פיטר סייגן, חולקים כמה צחקוקים של יום מנוחה בגאפ בטור דה פראנס 2015.

התובעים האמריקאים רדפו אחריו מאז פברואר 2020, והגישו צו מעצר שש שנים ליום לאחר שהגיש את החזר המס הכוזב שלו. ב -18 החודשים שחלפו מאז, טינקוב נאבק בהסגרה לארה”ב מביתו בלונדון. לדבריו, הוא לא הצליח לנסוע מסיבות רפואיות, בגלל היותו של מערכת החיסון מפני פגיעה בטיפול בלוקמיה ומחלת השתל מול מארח.

במסגרת הסדר טיעון, טינקוב הסכים לשלם יותר מחצי מיליארד דולר – המיסים החסרים לשנת 2013, קנס הונאה אזרחית, ריבית על המס ומסים אחרים שהודה טינקוב שהוא חייב. “בהתאם לתנאי הסדר הטיעון, הצדדים הסכימו להמליץ ​​על עונש מאסר על זמן ריצוי, ואחריו שנת שחרור בפיקוח וקנס נוסף בסך 250 אלף דולר”, כותב משרד המשפטים.

טינקוב עומד בפני גזר דין בפני שופט המחוזי בארה”ב ג’ון ס. טיגר ב -29 באוקטובר.

“אולג טינקוב הפר בגסות את חוקי המס בארצות הברית. אף אחד שנהנה מהיתרונות העצומים של אזרחות ארצות הברית, כפי שעשה טינקוב, אינו רשאי להימנע מהחובה המקבילה לתמוך במדינה שבה בחר “, אמרה בפועל עורכת הדין האמריקאית סטפני מ ‘הינדס במחוז הצפון של קליפורניה. “מעלימי מס צריכים לשים לב להישג הארוך של אכיפת החוק האמריקאית”.

טינקוב היא אחת הדמויות הצבעוניות יותר שחיננו בשנים האחרונות בספורט הרכיבה. הוא עסק ברכיבה על אופניים משנת 2012 בשותפות עם ביארנה רייס; הוא רכש את הקבוצה שאותה החסה בשנת 2013, והפעיל אותה עד סוף עונת 2016 תחת השמות סאקסו בנק-טינקוף, טינקוף-סאקסו, ולבסוף, טינקוף. רוכבי ציון דרך הקבוצה בתקופה ההיא כללו את אלברטו קונטאדור ופיטר סגאן.

בשנת 2016, כשהשתחרר מהספורט, הוא נשבע לחזור לאחר שתקופת עידן כריס פרום תסתיים. “אני מחכה לסוף עידן הפרום כדי לחזור לפלטון. אבל דבר אחד בטוח: אני אחזור לזכות בסיור “, אמר לספורזה.

טינקוב בג’ירו ד’איטליה 2015. זמנים משתנים.Source link